WARSZTATY DLA DZIECI

Z pewnością chcielibyście Państwo, aby Wasze dzieci uczestniczyły w zajęciach wyjątkowych i niebanalnych, rozwijających wrażliwość i wyobraźnię. Zajęciach, które rozbudzają i zaspakajają ciekawość dziecka, uczą i bawią jednocześnie. Nasze warsztaty to rozwiajanie zdolności i odkrywanie świata poprzez sztukę i twórczą zabawę.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dla dzieci.

EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻKI

ekspedycja w głąb książki

DLA KOGO: dzieci w wieku 4 - 7 l

KIEDY: poniedziałek godz. 17.15

PROWADZENIE: Magda Bednarek

CZAS TRWANIA: 90 min

DLA KOGO: dzieci w wieku 7 - 10 l

KIEDY: wtorek godz. 17.15

PROWADZENIE: Magda Bednarek

CZAS TRWANIA: 90 min

DLA KOGO: dzieci w wieku 10 + l

KIEDY: wtorek godz. 15.45 / środa godz. 15.00

PROWADZENIE: Magda Bednarek

CZAS TRWANIA: 90 min

Program "Ekspedycji w głąb książki" skierowany jest do dzieci, które chcą wyrażać siebie, poprzez działanie twórcze, szukają sposobów, jak się uczyć, potrzebują wiedzy jak mają mądrze wykorzystać to, co już wiedzą. W trakcie ekspedycji mogą także rozbudzić ciekawość i zdobyć nowe talenty, dotychczas nieodkryte.

Na bazie wieloletnich juz doświadczeń, w zakresie prowadzenia zajęć twórczych, poszerzając rodzaj prowadzonej działalności, chcemy stworzyć przestrzeń dla dzieci i młodzieży, gdzie mogą spotkać się z literaturą na co dzień. Ekspedycja służy odkryciu i rozwojowi inteligencji wielorakich. Poprzez zabawę dzieci poprawiają zdolności manualne, językowe, logiczne, interpesronalne, kinestetyczne, wizualno - przestrzenne. Program wspiera również dzieci z dysleksją.

Zajęcia są konsekwentną realizacją programu, którego celem jest rozbudzenie w dzieciach aktywnego spędzania czasu oraz unaocznienie współczesnego wymiaru opowieści tkwiących w książkach. Zbudowanie ekspedycji, która pomoże dzieciom i młodzieży odkryć w nowatorski sposób wartości literatury.

Podstawa dla naszych zajęć są książki, których fragmenty czytamy wraz z dziećmi i są one motywem przewodnim naszych zajęć. Początkiem każdego spotkania jest czytanie historii, a koniec to tworzenie dzieł w różnej postaci, będących tematem zajęć. W trakcie ekspedycji uczestnicy rozwiązują intrygujące zagadki i problemy, wykorzystują i poszerzają swoją wiedzę i zainteresowania naukowe, poznają i wykorzystują różne techniki plastyczne: ceramika, decoupage, szycie, papieroplastyka, rysunek i malarstwo oraz wiele innych, bawią się w niekonwencjonalny sposób słowami, sprawdzają własne możliwości w różnych działaniach ? samodzielnie i we współpracy, rozwijają ekspresję ruchową, tworzą dzieła przestrzenne.

RYSUNEK I MALARSTWO

ikona

DLA KOGO: dzieci w wieku 9 - 15 lat

PROWADZENIE: Hanna Kukieła

KIEDY: środa godz. 17.15 (grupa początkująca oraz II, III rok)

CZAS TRWANIA: 90 min

Zajęcia z rysunku, malarstwa, kompozycji i historii sztuki. Zgłębianiu technik plastycznych towarzyszy solidna porcja wiedzy o sztuce. Luźna atmosfera, małe grupy, indywidualne podejście do kursantów. Zasada obowiązująca - nic na siłę, każdy pracuje we własnym tempie. Doświadczenie pokazuje, że każdy (dziecko, dorosły) przyswaja wiedzę (szczególnie taką z pogranicza sztuk artystycznych) we własnym tempie i rolą nauczyciela jest podążać za możliwościami uczestników kursu. Ważny jest sam proces tworzenia, a zadowalający efekt przychodzi z czasem.

Kurs obejmuje m.in. pojęcia, tematy i techniki z zakresu:

 • kreska, plama, walor, rodzaje farb, spoiwo, gruntowanie, mieszanie barw, kolor lokalny, światłocień, oddziaływanie światła i kolorów na siebie nawzajem, perspektywa, rodzaje kompozycji
 • szkic, rysunek węglem, akryl, akwarele, pastele suche i olejne, farby olejne, techniki mieszane
 • proste triki jak rysować zwierzęta i ludzi, portret, martwa natura, pejzaż
 • taśma czasu historii sztuki, kierunki w sztuce, słynne dzieła i słynni malarze
 • Każda lekcja to:

 • 2 - 3 zadania (w zależności od możliwości uczestników), jedno dotyczy rysunku, pozostałe spraw kolorystycznych, zgodnie z zasadą, że praca z zagadnieniami koloru ułatwia naukę rysunku (wyczucie przestrzeni, naukę światłocienia itd.)
 • nacisk na pracę z wyobraźni

SAY IT IN ENGLISH

ikona

Warsztaty plastyczne połączone z nauką języka angielskiego

DLA KOGO: dzieci w wieku 4 - 8 lat

PROWADZENIE:

KIEDY: czwartek godz. 17.00 po zebraniu się grupy

CZAS TRWANIA: 90 min

Przedmiotem zajęć jest pokazanie dzieciom bogactwa otaczającego świata poprzez samodzielne działanie w połączeniu z praktyczną nauką języka obcego. Prowadzący wykorzystują na zajęciach filmy, reprodukcje, piosenki, muzykę oraz różne formy aktywności plastycznej, które ułatwiają zarówno poznanie danego tematu, jak i naukę nowych słów i wyrażeń.

Propozycja skierowana jest dla dzieci, które chcą poznać tajniki języka angielskiego poprzez doświadczenie. Poziom zajęć dostosowany jest do możliwości uczestników. Dzieci są podzielone na grupy wg stopnia zaawansowania i wieku. Niewielkie grupy gwarantują dobre wykorzystanie czasu na naukę o sztuce z użyciem języka obcego.

DLACZEGO POŁĄCZONE? Nauka języka jest najbardziej efektywna, kiedy sprawia radość. Stąd zamiast tradycyjnej lekcji proponujemy twórcze zabawy z gliną i innymi materiałami plastycznymi. Zajęcia takie pozwolą dzieciom na poznanie praktyczne języka przez: mówienie, słuchanie, powtarzanie słów i zwrotów, podczas wykonywania zajęć plastycznych.

CREATE WITH ME!

ikona

Art workshop / warsztaty plastyczne prowadzone w języku angielskim

Create With Me is a perfect place for your little artists to thrive among their peers while developing the right side of the brain aka the creative side. Our activities are lead by an artist and language teacher from Canada with a Bachelor Degree in Fine Arts Visual Arts. While playing and creating together children will develop new techniques in various mediums (with emphasis on ceramics) while also learning about art history and esthetic. A focus is placed on playing with clay because in its simplicity and ecological purity it has great educational value. Clay modeling develops manual skills, teaches conscious participation in the creative process and gives an unusual sense of satisfaction from creating. Participation in creative processes allows hyperactive children to learn concentration and completion of started works; timid children develop self-confidence.Creative fun with clay and other materials is a good excuse to learn about what is art.

PORANKI W PRACOWNI

ikona

DLA KOGO: dzieci w wieku 6 - 15 lat

PROWADZENIE: Magda Bednarek oraz goście

KIEDY: wybrane soboty m-ca godz. 11.00

CZAS TRWANIA: 3 godz.

Zabiegani, zapracowani Rodzice mają w sobotnie przedpołudnia mnóstwo prozaicznych spraw na głowie. Jeśli w tym czasie Wasze dzieci się nudzą - możecie Je nam "podrzucić". "Do zabawy potrzebny miły towarzysz i natchnienie, więc swoboda." te słowa Janusz Korczaka będą mottem naszych artystycznych poranków. My - instruktorzy i inne Dzieci będziemy miłym towarzyszem, a sztuka będzie naszym natchnieniem. A ponieważ zabawa jest najlepszą sposobem na naukę, będziemy próbować wyczarować świat beztroskiej, ale kreatywnej zabawy.

PORANKI W PRACOWNI to:

 • różne formy działań plastycznych (min: ceramika, decoupage, filc, rysunek, malarstwo, papieroplastyka, collage, wyklejanki, wycinanki, batik, frottage)
 • zagadnienia z historii sztuki
 • nowe i oryginalne sposoby zastosowania znanych materiałów plastycznych
 • zabawy teatralne, wspólne śpiewanie piosenek
 • figle, psoty, frajda i uciecha :-)

Informacje o aktualnym temacie warsztatów są umieszczane w zakładce aktualności.

WARSZTATY RODZINNE

ikona

DLA KOGO: dla każdego

PROWADZENIE: Magda Bednarek oraz goście

KIEDY: wybrane soboty m-ca

CZAS TRWANIA: 2 godz.

Sobotnie WARSZTATY RODZINNE to wspólna przestrzeń i wspólny czas dla Ciebie i Twojego dziecka.To propozycja na kreatywne spędzenie czasu.

W atmosferze akceptacji i poczuciu bezpieczeństwa, jakie daje obecność Rodziców, młodsze Dzieci zdobywają umiejętność wyrażania własnych emocji w procesie twórczym, poprawiają sprawność manualną i rozwijają zdolności plastyczne. Starszym Dzieciom warsztaty pomagają w rozwijaniu twórczego i abstrakcyjnego myślenia, zachęcają do poszukiwań własnej formy wyrazu dla przeżyć i doświadczeń. Rodzice, Dziadkowie odnajdują w sobie pokłady nieodkrytych dotąd talentów.

Zajęcia obejmują różne działania artystyczne (ceramikę, decoupage, filc, wycinanki, rysunek, malarstwo i inne), dopasowane do tematu zajęć. Każde spotkanie poprzedzone jest wprowadzeniem w formie opowieści o sztuce, z towarzyszeniem slajdów.

Zapewniamy przyjazną, twórczą atmosferę, wszystkie materiały plastyczne i narzędzia a w przerwie coś dobrego dla każdego (słodki poczęstunek, owoce, soczki dla Dzieci, kawę i herbatę dla Rodziców).

Informacje o aktualnym temacie warsztatów są umieszczane w zakładce aktualności.

CERAMIKA DLA NAJMŁODSZYCH

ikona

DLA KOGO: dzieci w wieku 3 - 6 lat

PROWADZENIE: Magda Bednarek

KIEDY: do ustalenia, jeśli zbierze się grupa

CZAS TRWANIA: 90 min

Jeśli twoje dziecku uwielbia wkładać rączki do błota, moczyć się w kałużach, robić babki z piasku i lepić figurki z ciastoliny to zajęcia z ceramiki są właśnie dla niego.

Glina jako materiał czysty ekologicznie i prosty w obróbce posiada ogromne walory edukacyjne. Lepienie z gliny rozwija umiejętności manualne dziecka, uczy świadomego uczestnictwa w procesie twórczym i daje niezwykłą satysfakcję z poczucia tworzenia. Nic nie sprawia takiej radości Dziecku, jak moment, kiedy z "czerwonego błotka", wyłania się kotek, wąż albo talerzyk dla misia. Dzieci nadpobudliwe uczą się przy tym koncentracji i doprowadzania do końca rozpoczętej pracy; dzieci nieśmiałe nabierają pewności siebie. Wspólne przygotowywanie materiałów do zajęć i sprzątanie warsztatu pracy, uczy Dzieci samodzielności i odpowiedzialności a przy okazji daje poczucie, że są u siebie. To poczucie sprawia, że najmłodsze i najbardziej nieśmiałe dzieci, które początkowo biorą udział w zajęciach pod opieką mamy albo taty, z czasem pozwalają rodzicom na chwilę relaksu przy kawie i chętnie zostają pod opieką instruktorki.

Twórcze zabawy z gliną i innymi materiałami plastycznymi są przy okazji dobrym pretekstem do nauki o tym, czym jest sztuka. W tym roku zajęcia odbywać się będą w ramach cyklu "Ekspedycja w głąb książki" dla grupy najmłodszej.

RYSUNEK

ikona

PROWADZENIE: Hanka Kukieła

KIEDY: do ustalenia, jeśli zbierze się grupa

CZAS TRWANIA: 90 min

Systematyczne, konsekwentne poznawania technik rysunkowych i wypracowywanie własnego charakteru konturu i szrafu.

 • Elementy materialne ? omówimy rodzaje ołówków, papierów i innych niezbędnych i pomocnych przedmiotów.
 • Umiejętności manualne ? w ramach spotkań, na podstawie dobranych ćwiczeń poznamy podstawowe pojęcia i związane z nimi umiejętności ? perspektywa, kompozycja, szkic, światłocień i wiele innych
 • Wyobraźnia, umiejętność obserwacji ? ćwiczenia z rysunkiem studialnym, analiza rysowanych przedmiotów oraz w ramach ?prac domowych? poszukiwanie inspiracji rysunkowych oraz rozmowa o nich, poparta szkicami - to wszystko uruchomi wyobraźnię.

BYŁA SOBIE SZTUKA

ikona

DLA KOGO: dzieci w wieku 10 + lat

PROWADZENIE: Magda Bednarek oraz goście

KIEDY: do ustalenia, jeśli zbierze się grupa

CZAS TRWANIA: 90 min

Warsztaty plastyczne inspirowane historią sztuki od malowideł jaskiniowych po surrealizm i pop-art. Każde zajęcia poprzedzone są opowieścią o sztuce z przybliżeniem tła historycznego.

Chcemy, aby dzieci nie tylko podziwiały dzieła, ale próbowały zrozumieć artystyczne intencje mistrzów, uczucia, które im towarzyszyły i kanony, których przestrzegali lub łamali, tworząc tym samym nowe. Chcemy, aby zainspirowane dziełami wielkich mistrzów, szukały własnych dróg ekspresji.

Poprzez zajęcia dzieci nie tylko poznają historię sztuki, ale uczą się jak stosować techniki plastyczne, zachowywać proporcje i logikę kompozycji, oddawać uczucia w barwach lub kształtach. Równie istotnym aspektem zajęć jest nauka estetyki rozumianej nie tylko jako staranność wykonania prac, lecz rozpatrywanej w kontekście otoczenia i przestrzeni zgodnie z zasadą: piękno jest w nas i wokół nas, jeśli tylko umiemy je dostrzec i wyodrębnić z chaosu.

Warsztaty obejmują różne formy działań plastycznych (min: ceramika, decoupage, filc, rysunek, malarstwo, papieroplastyka, collage, wyklejanki, wycinanki, batik, frottage, stemple i inne.)