WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zajęć twórczych przeznaczonych dla tych, którzy są zainteresowani rozwijaniem swoich pasji i zainteresowań, pragną poznawać nowe techniki plastyczne i spędzać czas kreatywnie. Fachowa opieka i prowadzenie, miła atmosfera, wspierająca proces twórczy i filiżanka aromatycznej kawy lub herbaty, w niezwykły sposób pozwalają oderwać się od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia.

Oferujemy różne formy zajęć twórczych, miedzy innymi ceramikę, filc, rysunek i malarstwo czy malowania na szkle i wiele innych. Proponujemy swobodę twórczą i warunki do pełnego wyrażania samego siebie Gorąco zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu, dającego mnóstwo radości i satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła.

ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH ODBYWAJĄ SIĘ NA ZAMÓWIENIE DLA GRUPY CO NAJMNIEJ 5 OSOBOWEJ

CERAMIKA

ikona

PROWADZENIE:

KIEDY: wtorek 19.00

CZAS TRWANIA: 120 min

Odprężające lepienie z gliny z elementami rzeźby połączone ze swobodnymi "wykładami" o technologi i technikach ceramicznych. Atmosfera rozmów przy aromatycznej kawie i gorącej herbacie sprawi, że notatki nie będą potrzebne.

Uczestnicy zajęć poznają różne rodzaje gliny, metody ręcznego modelowania i zdobienia gotowych wyrobów. Praca z gliną pozwala na przelanie emocji w tworzywo, uczy koncentracji i wytrwałości i wzbogaca wyobraźnię (szczególnie przestrzenną). W trakcie warsztatów powstają przedmioty codziennego użytku o niebanalnej formie i kolorystyce, elementy dekoracyjne, biżuteria i małe rzeźby. Warsztaty mają charakter otwarty, a prowadzący pomaga, instruuje, prowadzi każdego z uczestników indywidualnie - w każdej chwili można dołączyć do istniejącej już grupy. Zapraszamy.

RADOSNA TWÓRCZOŚĆ

ikona

PROWADZENIE: Magda Bednarek, Hanka Kukieła oraz zaproszeni goście

KIEDY: wtorek 19.00

CZAS TRWANIA: 120 min

Warsztaty skierowane są do osób, które w pędzie codziennego życia i natłoku obowiązków szukają radości, kreatywności, sposobu na realizację własnych potrzeb i pasji. Do osób, które mają artystyczne dusze i do tych, które jeszcze o tym nie wiedzą, ale lubią doświadczać czegoś nowego.

W trakcie warsztatów chcemy pokazać różne formy działań plastycznych (min: ceramika, decoupage, filc, rysunek, malarstwo, malowanie na szkle, papieroplastyka, collage, wyklejanki, wycinanki, batik, frottage), nowe i oryginalne techniki zastosowania znanych materiałów plastycznych, sposoby na przywrócenie życia starym czy zniszczonym przedmiotom lub rzeczom z recyklingu.

Artystyczne warsztaty wyzwalają energię i chęć do działania, do zmiany, choćby najbliższego otoczenia na piękniejsze. Serdecznie zapraszamy.

Informacje o aktualny temacie warsztatów są umieszczane w zakładce aktualności.

RYSUNEK I MALARSTWO

ikona

PROWADZENIE: Hanna Kukieła

KIEDY: środa 19.00

CZAS TRWANIA: 120 min

Zajęcia z rysunku i malarstwa prócz doskonalenia elementarnych (warsztatowych) umiejętności uczestników mają na celu poszerzenie świadomości twórczej i artystycznej. Zgłębianiu technik plastycznych towarzyszy solidna porcja wiedzy o sztuce. Ćwiczenia praktyczne, rozmowy na temat realizacji, luźna atmosfera, małe grupy, indywidualne podejście do kursantów mają na celu wyodrębnienie indywidualnej postawy twórczej uczestników warsztatów oraz pomoc w artystycznych poszukiwaniach i realizowaniu pasji. Zasada obowiązująca - nic na siłę, każdy pracuje we własnym tempie. Doświadczenie pokazuje, że każdy (dziecko, dorosły) przyswaja wiedzę (szczególnie taką z pogranicza sztuk artystycznych) we własnym tempie i rolą nauczyciela jest podążać za możliwościami uczestników kursu. Ważny jest sam proces tworzenia, a zadowalający efekt przychodzi z czasem.

Kurs obejmuje m. in. pojęcia, tematy i techniki z zakresu:

  • kreska, plama, walor, rodzaje farb, spoiwo, gruntowanie, mieszanie barw, kolor lokalny, światłocień, oddziaływanie światła i kolorów na siebie nawzajem, perspektywa, rodzaje kompozycji
  • szkic, rysunek węglem, akryl, akwarele, pastele suche i olejne, farby olejne, techniki mieszane
  • proste triki jak rysować zwierzęta i ludzi, portret, martwa natura, pejzaż
  • taśma czasu historii sztuki, kierunki w sztuce, słynne dzieła i słynni malarze

Każda lekcja to:

  • 2 - 3 zadania (w zależności od możliwości uczestników), jedno dotyczy rysunku, pozostałe spraw kolorystycznych, zgodnie z zasadą, że praca z zagadnieniami koloru ułatwia naukę rysunku (wyczucie przestrzeni, naukę światłocienia itd.)
  • nacisk na pracę z wyobraźni

* WARSZTATY skierowane są do osób chcących realizować pasję. Osoby, chętne do udziału w warsztatach przygotowujących do egzaminów wstępnych na uczelnie artystyczne, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

WARSZTATY RODZINNE

ikona

DLA KOGO: dla każdego

PROWADZENIE: Magda Bednarek, Karolina Habryło oraz goście

KIEDY: druga i czwarta sobota mc-a

CZAS TRWANIA: 2 godz.

Sobotnie WARSZTATY RODZINNE to wspólna przestrzeń i wspólny czas dla Ciebie i Twojego dziecka.To propozycja na kreatywne spędzenie czasu.

W atmosferze akceptacji i poczuciu bezpieczeństwa, jakie daje obecność Rodziców, młodsze Dzieci zdobywają umiejętność wyrażania własnych emocji w procesie twórczym, poprawiają sprawność manualną i rozwijają zdolności plastyczne. Starszym Dzieciom warsztaty pomagają w rozwijaniu twórczego i abstrakcyjnego myślenia, zachęcają do poszukiwań własnej formy wyrazu dla przeżyć i doświadczeń. Rodzice, Dziadkowie odnajdują w sobie pokłady nieodkrytych dotąd talentów.

Zajęcia obejmują różne działania artystyczne (ceramikę, decoupage, filc, wycinanki, rysunek, malarstwo i inne), dopasowane do tematu zajęć. Każde spotkanie poprzedzone jest wprowadzeniem w formie opowieści o sztuce, z towarzyszeniem slajdów.

Zapewniamy przyjazną, twórczą atmosferę, wszystkie materiały plastyczne i narzędzia a w przerwie coś dobrego dla każdego (słodki poczęstunek, owoce, soczki dla Dzieci, kawę i herbatę dla Rodziców).

Informacje o aktualnym temacie warsztatów są umieszczane w zakładce aktualności.