klub_podroznikow

WARSZTATY DLA GRUP PRZEDSZKOLNYCH I SZKOLNYCH

Prosimy o zapoznanie się z naszym programem zajęć dla grup. Poniżej znajdą Państwo kilka propozycji. Inne można zobaczyć w zakładce warsztaty - dzieci. Prawie każdy z warsztatów, po odpowiednim przygotowaniu, możemy zrealizować dla grupy przedszkolnej lub szkolnej. Prowadzimy zajęcia w języku angielskim, a także nowatorską metodą łączenia nauki języka angielskiego z warsztatami plastycznymi. Organizujemy warsztaty z filcowania czy malowania na szkle. Jeśli chcecie Państwo, aby Wasze dzieci uczestniczyły w zajęciach wyjątkowych i niebanalnych, rozwijających wrażliwość, wyobraźnię oraz zdolności twórcze i ekspresyjne, zapraszamy do naszej pracowni.


WARSZTATY OKOLICZNOŚCIOWE

Arete_Dzien_Babci_i_Dziadka WARSZTATY NA KAŻDY WAŻNY DZIEŃ W ROKU:
Dzień Babci I Dziadka, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Rodziny, Dzień Otwarty itp. itd.

Nic tak, nie cieszy jak prezenty zrobione własnoręcznie. Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których dzieci przygotują piękne a zarazem trwałe i praktyczne upominki dla Babć, Dziadków lub dla Mamy. Warsztaty mogą być również atrakcją i doskonałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu z okazji Dnia Dziecka, Dnia Otwartego lub Dnia Rodziny w przedszkolu lub szkole.

więcej >>>
Arete_warsztaty_wielkanocne WARSZTATY WIELKANOCNE

Tematem warsztatów będą oczywiście Święta Wielkanocne. Na przykładzie dzieł malarskich przyjrzymy się symbolom Wielkiejnocy i zastanowimy się, skąd na stole Wielkanocnym wziął się kurczak i królik. Dowiemy się, co ma wspólnego Arka Noego z historią Zmartwychwstania, czym jest realizm i surrealizm i dlaczego współcześni malarze malują czasem, jak małe dzieci. A po krótkim wykładzie z pokazem slajdów, zainspirowani dziełami sztuki, będziemy robić ozdoby na świateczny stół, wybraną techniką.

więcej >>>
ceramika_w_przedszkolach WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Dawniej tradycyjną ozdobą choinki były ciastka, pierniczki (wypiekane często w kształcie serc i kółek), orzechy, małe rajskie jabłuszka oraz własnoręcznie wykonywane w czasie adwentu ozdoby z bibuły, kolorowych papierów, piórek, wydmuszek, słomy, źdźbeł traw, kłosów zbóż itp. Misternie przygotowywane ozdoby przechowano przez cały rok, niczym najcenniejszy skarb i co Adwent uzupełniano kolekcję w nowe cuda i skarby. Choinkę ubierano w wieczór wigilijny i zapalano świeczki i tzw. zimne ognie. Nawiazując do tradycji zapraszamy do własnoręcznego przygotowania ozdób na świąteczne drzewko.

więcej >>>
Arete_Andrzejki ANDRZEJKI

"Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze".
Impreza andrzejkowa inspirowana dawnymi obyczajami, ludowymi tańcami i zabawami.

więcej >>>

SMOCZE WARSZTATY

Arete_smocze_warsztaty Warsztaty zainspirowane historiami o dobrych i złych smokach. Poprzedzone opowieścią o wizerunkach smoków w kulturze europejskiej i azjatyckiej, o najsłynniejszych pogromcach smoków i ich przedstawieniach w malarstwie oraz o światowej sławie i karierze Smoka Wawelskiego. Różne techniki do wyboru.
więcej >>>

CERAMIKA

ceramika_w_przedszkolach Program zajęć dla grup przedszkolnych i szkolnych - ma formę kursu obejmującego podstawy modelowania w glinie, technik rzeźbiarskich i ceramicznych.

Dzieci uczą się operowania bryłą, fakturą, podstaw formowania form użytkowych. Prace są wypalane w piecu ceramicznym i zdobione własnoręcznie przez dzieci. Każde zajęcia poprzedzone są krótką opowieścią z historii sztuki, baśnią, legendą lub innym rodzajem wprowadzenia w temat, dostosowanym do wieku odbiorców. Dzieci w młodszych grupach tworzą przedmioty w technice dostosowanej do ich możliwości, dzieci starsze uczą się technik trudniejszych.

więcej >>>

WARSZTATY PLASTYCZNE - BYŁA SOBIE SZTUKA

warsztaty_dla_dzieci Warsztaty plastyczne inspirowane historią sztuki od malowideł jaskiniowych
po surrealizm i pop-art.

Każde zajęcia poprzedzone są opowieścią o sztuce z przybliżeniem tła historycznego. Chcemy, aby dzieci nie tylko podziwiały dzieła, ale próbowały zrozumieć artystyczne intencje mistrzów, uczucia, które im towarzyszyły i kanony, których przestrzegali lub łamali, tworząc tym samym nowe. Chcemy, aby zainspirowane dziełami wielkich mistrzów, szukały własnych dróg ekspresji.

więcej >>>

SAY IT IN ENGLISH

warsztaty_angielski_francuski Warsztaty plastyczne połączone z nauką języka angielskiego

Przedmiotem zajęć jest pokazanie dzieciom bogactwa otaczającego świata poprzez samodzielne działanie w połączeniu z praktyczną nauką języka obcego. Prowadzący wykorzystują na zajęciach filmy, reprodukcje, piosenki, muzykę oraz różne formy aktywności plastycznej, które ułatwiają zarówno poznanie danego tematu, jak i naukę nowych słów i wyrażeń.

więcej >>>

CREATE WITH ME!

warsztaty_angielski_francuski Art workshop / warsztaty plastyczne prowadzone w języku angielskim
więcej >>>

e-mail: info@arete-pracownia.pl
telefon: 666 111 120