klub_podroznikow

AKTUALNOŚCI

PAŹDZIERNIK 2013

Arete_Pracownia_Ekspedycja_w_głąb_ksiązki-półkolonie_warsztaty_kreatywne

10.10 czwartek, godzina 17.00
CO, JAK, DLACZEGO??? LUMINESCENCJA: Eksperymenty w ciemności

Dzieci lubią dziwne, niewyjaśnione historie i zagadkowe zjawiska. Działania i zdarzenia, których pozornie nie da się wytłumaczyć. Proponujemy zajęcia, które pełne są takich zjawisk, pokazujące, co się za nimi kryje i przekazujące wiedzę na temat chemii. Będziemy zajmować się takimi tematami jak doświadczenia w ciemności, kolory i zapachy w chemii, pirotechnika i reakcje metali. Wspaniały wstęp do poważnej nauki. Na najbliższych zajęciach księżyc z fosforu i....świecące zęby a ponadto: substancje świecące w świetle UV i przy zgniataniu, dżin, świecący „glut”, świecenie kryształu soli i .„świecące obrazki” zrobione przez dzieci. Zajęcia prowadzone we współpracy z Kołem Chemików Politechniki Krakowskiej.
Cena: abonament miesięczny 140 zł.
Zniżki dla rodzeństw i stałych klientów.14.10 poniedziałek, godzina 8.30-16.00
Ekspedycja z Tomkiem do źródeł Amazonki

Dzień wolny od zajęć szkolnych proponujemy Dzieciom spędzić w pracowni, gdzie postaramy się pokazać, jak połączyć naukę z zabawą. Wraz z bohaterem książki Alfreda Szklarskiego wybierzemy się do Ameryki Środkowej i Południowej, żeby dowiedzieć się kim byli konkwistadorzy, czy to prawda, że Indianie wymyślili piłkę nożną, dlaczego Aztekowie składali krwawe ofiary i czy Inkowie byli lepszymi matematykami niż Europejczycy?
W programie również:
- głośne czytanie książki
- warsztaty plastyczne inspirowane książką i kulturą Indian
- zabawy i gry
- zagadki, szyfry i tajemnice
- wspólny obiad i podwieczorek
Ekspedycji patronują Kids in Krakow, Miasto Dzieci, Gogaga i Qlturka.
Cena: 80 zł.
Cena dla stałych klientów i osób zapisujących się z ich polecenia: 60 zł. Prosimy o polecenia nas.19.10 godzina 16.00
WARSZTATY RODZINNE - Ekspedycja z Elfem
Nie tylko w czasie codziennych popołudniowych ekspedycji, ale także w trakcie sobotnich rodzinnych spotkań, chcemy pokazać ile inspiracji może płynąć z książek. Przeczytamy na głos kilka wybranych fragmentów “Sposobu na Elfa” Marcina Pałasza a potem między innymi zabierzemy się do szycia. Dowiemy się co to jest fastryga i płotek, kto umie wiązać supełki, a kto jest mistrzem w nawlekaniu igieł? Zaprojektujemy własne wzory poduszek, przytulankę w kształcie pieska lub innego stworka – przytulaka, a potem je uszyjemy z kolorowych polarów. Szycie to doskonałe ćwiczenia dla rąk i małych rączek, ale też dla głów - wpływa doskonale na pracę obu półkul mózgowych. Ekspedycji patronują Wydawnictwo Skrzat oraz Kids in Krakow, Miasto Dzieci Gogaga i Qlturka.
Cena: 35 zł / osoba dorosła i dziecko.


26.10. sobota, godzina 15.00-16.30
TARGI KSIĄŻKI – EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻKI: NUDZIMISIE I PRZYJACIELE

Serdecznie zapraszamy na warsztaty plastyczne na stoisko Wydawnictwa Skrzat. Razem z Nudzimisiami pozbędziemy się nudy.


A ponadto przez cały miesiąc zapraszamy":
ZAJĘCIA KREATYWNE DLA DZIECI “EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻKI”
Podstawą dla naszych zajęć są książki, których fragmenty czytamy wraz z dziećmi i są one motywem przewodnim naszych zajęć. Ćwiczymy kreatywne myślenie oraz zdolności manualne, uczymy myślenia przestrzennego, geometrycznego, kompozycyjnego. Celem jest zabawa, podczas której dzieci poznają świat i naukę. Program Ekspedycji w głąb książki skierowany jest do dzieci, które szukają sposobów, jak się uczyć, potrzebują wiedzy jak mają mądrze wykorzystać to, co już wiedzą. W trakcie ekspedycji mogą także rozbudzić ciekawość i zdobyć nowe talenty, dotychczas nieodkryte. W trakcie ekspedycji uczestnicy rozwiązują intrygujące zagadki i problemy, wykorzystują i poszerzają swoją wiedzę i zainteresowania naukowe, bawią się w niekonwencjonalny sposób słowami, sprawdzają własne możliwości w różnych działaniach ? samodzielnie i we współpracy, rozwijają ekspresję ruchową, tworzą dzieła przestrzenne. W ramach działań odbędą się warsztaty ceramiki, szycia, decoupagu, konstrukcji, papieroplastyki i wiele innych. Pierwszej ekspedycji patronuje Wydawnictwo Skrzat, którego książki są kanwą wyprawy.

Ekspedycja w głąb Nudzimisiów
DLA KOGO: dzieci w wieku 4-6 lat
poniedziałki godzina 17.00

Poprzez zabawę dzieci poprawiają zdolności manualne i językowe, logiczne, interpersonalne, kinestetyczne, wizualno ? przestrzenne. A wsyztko w formie zabawy w odnudzanie w niezwykłym miejscu ? Nudzimisiowie Przy okazji nauczymy się różnych pożytecznych zasad i umiejętności ? dbałości o narzędzia pracy, przestrzegania zasad, poznawania reguł gry, sprawiedliwości, wrażliwości. Poznamy jak się prezentować, jak poznawać rozwijać własne talenty.

Ekspedycja w głąb Pomysłu na ELFa (extraordinary life form)
DLA KOGO: dzieci w wieku 7-9 lat
poniedziałki godzina 17.00
Dla poszukiwaczy przygód ta ekspedycja wiąże się z poznaniem tak potrzebnych umiejętności społecznych, jak empatia, wyrozumiałość i tolerancja. Ćwiczyć będziemy zaradność, sumienność oraz potrzebne umiejętności umysłowe: uwagę, umiejętność zadawania pytań, dziwienia się, poszukiwania wielu rozwiązań. Jest to twórczy trening umiejętności społecznych, wzmacnianie wrażliwości i ciekawości poznawczej, doskonalenie procesu uczenia się. W trakcie ekspedycji powstanie wiele projektów, konstrukcji i pomysłów na nietypowe zastosowania różnych codziennych rzeczy. Pomożemy usystematyzować myślenie i nauczymy prostych zasad mnemotechniki wspomagających proces uczenia się.

Ekspedycja w głąb Wyspy Skarbów
DLA KOGO: dzieci w wieku 10 - 13 lat
wtorki godzina 17.00

W trakcie ekspedycji uczestnicy rozwiązują intrygujące zagadki i problemy, wykorzystują i poszerzają swoją wiedzę i zainteresowania naukowe, bawią się w niekonwencjonalny sposób słowami, sprawdzają własne możliwości w różnych działaniach ? samodzielnie i we współpracy, rozwijają ekspresję ruchową, tworzą dzieła przestrzenne. Jest to cotygodniowy trening twórczego myślenia, doskonalenie umiejętności świadomego i twórczego wykorzystywania wiedzy, wspomaganie w poszukiwaniu indywidualności i talentów. Ekspedycja dostosowywana jest do grup w zależności od wieku i stopnia zaawansowania zgłoszonych uczestników. Ćwiczymy wrażliwość, obserwację i ciekawość. Rozkręcamy ciekawość i inspirujemy do działań twórczych. Podróż w głąb książki pozwala na uruchomienie wyobraźni, spostrzegawczości, pomysłowości, pomaga usprawnić myślenie i twórcze działanie oraz wyćwiczyć talenty mnemotechniczne.

WRZESIEŃ 2013

Arete_zajęcia_pozalekcyjne_dla_dzieci

NOWOŚĆ! ZAJĘCIA KREATYWNE DLA DZIECI – EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻKI

Podstawą dla naszych zajęć są książki, których fragmenty czytamy wraz z dziećmi i są one motywem przewodnim naszych zajęć. Ćwiczymy kreatywne myślenie oraz zdolności manualne, uczymy myślenia przestrzennego, geometrycznego, kompozycyjnego. Celem jest zabawa, podczas której dzieci poznają świat i naukę. Program Ekspedycji w głąb książki skierowany jest do dzieci, które szukają sposobów jak się uczyć, potrzebują wiedzy jak mają mądrze wykorzystać to, co już wiedzą. W trakcie ekspedycji mogą także rozbudzić ciekawość i zdobyć nowe talenty, dotychczas nieodkryte. W trakcie ekspedycji uczestnicy rozwiązują intrygujące zagadki i problemy, wykorzystują i poszerzają swoją wiedzę i zainteresowania naukowe, bawią się w niekonwencjonalny sposób słowami, sprawdzają własne możliwości w różnych działaniach – samodzielnie i we współpracy, rozwijają ekspresję ruchową, tworzą dzieła przestrzenne. w ramach działań odbędą się warsztaty ceramiki, szycia, decupagu, konstrukcji, papieroplastyki i wiele innych. Pierwszej ekspedycji patronuje Wydawnictwo Skrzat, którego książki są kanwą wyprawy.

DNI OTWARTE

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE 
13 i 14 września
w piątek w godzinach od 17.00 do 20.00
w sobotę od 10.00 do 14.00

W programie:
- wspomnienia z wakacji
- pokaz slajdów i pamiątek poobozowych
- przeczytanie Nie Kończącej się Historii naszych plenerowiczów.
- warsztaty rysunku na sztalugach.
- mural podwórkowy.
- zaproszenie w głąb kolejnych ekspedycji książkowych (gra terenowa).
Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie udziału w Dniach Otwartych.
Ilość miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona.

NOWY GRAFIK ZAJĘĆ

Zapawiadają się zmiany - mamy nadzieję, że na lepsze. Przygotowałyśmy nowy plan i program zajęć. Zapraszamy Dzieci i dorosłych na zajęcia w nowym roku szkolnym. W planie zajęć poniżej umieszczone zostały proponowane przez nas nowe terminy warsztatów. Zajęcia ruszają 16 września.
Zapisy na zajęcia od 3 września drogą e-mailową. Grafik poniżej.


GRAFIK DO POBRANIA - PLIK PDF

PODGLĄD PLIKU
grafik_zajec_w_pracowni

LIPIEC 2013

DRUGI NUMER TELEFONU

Zaczęły się wakacje. Zespół pracowni podzielił się na dwa. Cześć z nas prowadzi półkolonie, druga wyjeżdża do Ropek na obóz. W lipcu i sierpniu na czas trwania pólkolonii i obozu uruchomiony został drugi numer telefonu: 533 307 311.

Telefon odbierać będzie Magda Schuster, odpowiedzialna za prowadzenie pólkolonii i pracowni w czasie naszego wyjazdu. Numer 666 111 120, którego będziemy używać na obozie, może być poza zasięgiem. W tym czasie We wszystkich ważnych sprawach prosimy się kontaktować z numerem 533 307 311.

CZERWIEC 2013

GRATULUJEMY LAUREATOM KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ NAS NA TARGACH KSIĄŻKI!

Z przyjemnością ogłaszamy, że wszystkie Dzieci biorące udział w konkursach zostały nagrodzone. Wszyscy, którym nie udało się w loterii zdobyć głównych nagród otrzymają nagrody pocieszenia. Lista laureatów poniżej. Gratulujemy i zapraszamy pod odbiór nagród.

KARNETY
SEWERYN NOWAK, 9 L, JUNIOR
KLARA KOT, 10 L, GWIAZADACH
KACPER KLIMEK, 4 L, TYGRYSEK


WEJŚCIÓWKI
KAJETAN MRÓZ, 9 L, ASIMOV
WIKTOR GRABSKI 7 L, FLAGR
KAROLINA DEBCZAK 12 L, KORALIA
PIOTR MRÓZ 9 L, STAR WARS
FLORENTYNA KUDZIK, 6,5 LAT
SZYMON KAPCZYŃSKI, 10 l, KANAPKA
RÓZA GÓRKA, 10 L, 333
ZUZIA PACANEK – TATAR, 6 l, SABINA
MICHAL SALAMON, 10 L, PIŁKA
LILIA KRZYWICKA, PSZCZÓŁKA


TORBY
ANNA MAZERA 13 L, ANIA 133
MAGDALENA KORBUT, 5 LAT
MAGDALENA NIEWIADOMSKA, 12 L, KOTECEK
PATRYK KORYL, 11 L, PATRYK 2


ZAKŁADKI
ZUZANNA TALAGA, 12 L, PIES
AMELIA TALAG, 10 L, KOŃ
JAKUB JURA, 9L, SIADAŁO
LENA MORAWSKA 8 l, BORSUK
WOJTUŚ PAWĘZOWSKI, 6 LAT
LAURA MORAWSKA ,10 L, BORSUK
KAROLINA KLIMEK, 9L, MORTH
MICHAL MICOR, 11 L, MICHAŁ 1
DAMIAN PELC, 11 L, ZIEMNIAK
FILIP WNĘK 6 L, RAZ, DWA, TRZY
ALA LIGOCKA, 12 L, ŻÓŁWIK
MATEUSZ JANICKI, 10 L, ANGRY BIRDS


KREDKI
BARTLOMIEJ ŚLĘZAK, 11 L, KORBI PL
AMELIA MISKIEWICZ, 10L, ZYGZAKAMI
JEREMIASZ SUJOTO, 12 L, DALEJ
OLA PALDA, 10L, BORSUK
JOWITA GWÓŹDŹ, 13L, KULA
KRZYSZTOF KAPCZYŃSKI, 11L, BURAK
JULIA SUKSA, 10L, OLA 111
ANNA FIDYT, 11L, ZUZKA 12
PATRYK SURMIAK, 13 L, DALEJ
PRZEMYSŁAW RYMALSKI, 6 l,
TOMASZ OSIŃSKI, 5 l
MIKOŁAJ BADURA 4,5 l, SUPERMAN
ELENA ALCER 2,5 L, BARTEK

W CZERWCU ŚWIĘTUJEMY!

Arete_dzien_dziecka_targi_ksiązki_dla_dzieci_wernisaz_prac
więcej >>>

WAKACJE 2013

Arete_wakacje_2013_półkolonie_dla_dzieci NIEKOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA - PÓŁKOLONIE DLA DZIECI
TERMINY:
1. od 1 do 5 lipca;
2. od 8 do 12 lipca;
3. od 15 do 19 lipca;
4. od 19 do 23 sierpnia;
5. od 26 do 30 sierpnia;
w godz. 8.30 - 16.30

10% rabatu dla rodzeństwa i uczestników stałych zajęć w pracowni,
10 % rabatu na kazdy kolejny tydzień.
Ilość miejsc ograniczona – prosimy o rezerwację.
Zaliczka w wysokości 50%, wpłaty do 20 maja br.

CENA ZA TYDZIEŃ: 400 zł
ZAWIERA: 2 posiłki (dwudaniowy obiad i podwieczorek), napoje, ubezpieczenie, opiekę, zabawy i warsztaty, bilety wstępów.
więcej >>>

Arete_wakacje_2013_oboz_dla_dzieci_plener_artystyczny NIEKOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA - PLENER DLA DZIECI
TERMINY:
1. od 30 czerwca do 10 lipca,
dla dzieci w wieku: 9 – 14 lat
cena: 1390,00 pln
2. od 18 sierpnia do 24 sierpnia,
dla dzieci w wieku: 5 – 10 lat
cena: 1050,00 pln
3. od 24 sierpnia do 30 sierpnia,
dla dzieci w wieku: 5 – 10 lat
cena: 1050,00 pln

10% rabatu dla rodzeństwa i uczestników stałych zajęć w pracowni
Ilość miejsc ograniczona – prosimy o rezerwację.
Zaliczka w wysokości 30%, wpłaty do 30 kwietnia br.

CENA ZAWIERA: transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie, pełne wyżywienie (1 i 2 śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, napoje bez ograniczeń), warsztaty plastyczne i animacje, opiekę.

więcej >>>
MAJ 2013

NOWY CYKL RYSUNKU I INNE ATRAKCJE

Arete_rysunek_modowy_kreatywne_poranki_warsztaty_rodzinne_spektakl_dla_dzieci
więcej >>>
KWIECIEŃ 2013

CO, JAK, DLACZEGO???

Arete_pracownia_warsztaty_kreatywne_i_naukowe_dla_dzieci

MIKROPIROTECHNIKA CZ. 2 - środa 3 kwietnia godzina 17.00 - 18.30
MIKROPIROTECHNIKA CZ. 1 i CZ. 2 - sobota 6 kwietnia godzina 10.00 - 13.00
Pirotechnika w probówce, mikrowybuchy i inne eksplodujące doświadczenia. Pierwsza część, która odbyła się w marcu, zrobiła na uczestnikach piorunujące wrażenie.

CHEMIA TEMPERATUR - środa 24 kwietnia godzina 17.00 - 18.30
CHEMIA TEMPERATUR I ŚWIECĄCE ZĘBY - sobota 27 kwietnia godzina 10.00 - 13.00
Między innymi: ciepły lód czyli zabawa cieczami przechłodzonymi, iskry bez prądu czyli burza w probówce, woda zapalnikiem...? silnie egzotermiczne reakcje. Serdecznie zapraszamy młodych chemików, eksperymentatorów i wszystkie dzieci ciekawe świata.

Sobotnie powtórki dla dzieci, które nie mogą uczestniczyć w środowych zajęciach. 1 sobotnie spotkanie = 2 środowe.

cena biletu: 1 spotkanie = 35,00 zł, 2 spotkania = 70,00 zł.
cykl 4 spotkań = 120,00 zł, abonament 9 spotkań = 240,00 zł
Zniżki dla rodzeństw.

SPECJALNY RABAT dla stałych klientów:
30% zniżki dla tego, kto na sobotnie spotkanie przyprowadzi kolegę lub koleżankę
.

WARSZTATY RODZINNE

arete_warsztaty_rodzinne_szycie_poduszek
KÓŁKO I KRZYŻYK - sobota 13 kwietnia godzina 16.00
Jak wpisać słonia w okrąg, jak z owalu zrobić kota, co to jest fastryga i płotek, kto umie wiązać supełki, a kto jest mistrzem w nawlekaniu igieł? Przekonamy się na kolejnych WARSZTATACH RODZINNYCH, na których zaprojektujemy własne wzory poduszek, a potem je uszyjemy z kolorowych polarów. Szycie to doskonałe ćwiczenia dla rąk i małych rączek, ale też dla głów - wpływa doskonale na pracę obu pólkul mózgowych.
Serdecznie zapraszamy na spacer do naszej Pracowni :-).

cena biletu: 1 os dorosła + 1 dziecko = 40,00 zł
kolejna osoba dorosł: 15,00 zł, kolejne dziecko: 10,00 zł
MARZEC 2013

CO, JAK, DLACZEGO???

Arete_Pracownia_zajęcia_chemiczne_dla_dzieci_pirotechnika

WARSZTATY RODZINNE

arete_warsztaty_wielkanocne_tradycyjne_palmy
sobota 23 marca godzina 16.00 - WARSZTATY WIELKANOCNE - spotkanie 2
Będziemy przygotowywać tradycyjne polskie palmy z trzciny, bazi, gałązek sosny i bukszpanu, ozdabiane kolorowymi kwiatami z bibuły. Warsztaty poprzedzone zostaną krótka opowieścią o tym, co znaczą materiały użyte do palmy i jakie wierzenia są z nimi związane. W drugiej części warsztatów poszkliwimy lub pomalujemy baranki zrobione w trakcie warsztatów 9 marca.

cena biletu: 1 os dorosła + 1 dziecko = 40,00 zł
(kolejna osoba dorosła 15,00 zł, kolejne dziecko 10,00 zł)

ilość miejsc ograniczona
rezerwacja biletów: info@arete-pracownia.pl

SPEKTAKL DLA DZIECI

Arete_spektakl_dla_dzieci
TYMOTEUSZ I PSIUŃCIO - niedziela 17 marca godzina 11.00
To bajka, jakich teraz niewiele. To bajka, jaką każdy z nas chciałby opowiedzieć swojemu dziecku, aby zobaczyć na twarzy uśmiech, wyczekiwanie, rumieńce wzruszenia. Opowiada historię misia o bardzo dobrym sercu. Tymoteusz nie potrafi przejść obojętnie obok czyjegoś smutku. Przecież przygarnął nawet kukułcze jajo. Tym razem w drodze do sklepu spotyka Pieska Przybłędę. Postanawia zabrać go do domu, ale dręczą go obawy - Tatuś nie lubi psów. Sprytny miś znajduje na to sposób - wpuszcza Pieska do domu nocą, kiedy Tatuś zasypia. Pewnej nocy do domu misiów zakrada się Lisica i pakuje do worka cały dobytek. Czujny piesek zaczyna szczekać i biegnie za uciekinierką. Jeżeli uda mu się złapać złodziejkę na pewno Tatuś pozwoli mu zostać w domu. Czy tak będzie? - zobaczcie sami. Spektakl to pełna temperamentu, rozśpiewana propozycja dla najmłodszych - duże kolorowe lalki animowane przez aktorów w żywym planie, wzbudzają od razu sympatię widzów. Prosta fabuła, potraktowana z sympatycznym dystansem, służy przede wszystkim zabawie, ale jest w niej również miejsce na wzruszenie i refleksję. Po spektaklu aktorzy pokażą Dzieciom lalki i domek Tymoteusza z bliska.

cena biletu: 15 zł
rezerwacje:info@arete-pracownia.pl

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE DLA DZIECI

Arete_warsztaty_swiateczne
BYŁA SOBIE SZTUKA! - czwartki godzina 17.00
Warsztaty plastyczne inspirowane historią sztuki od malowideł jaskiniowych po surrealizm i pop-art. Każde zajęcia poprzedzone są opowieścią o sztuce z przybliżeniem tła historycznego.
Najbliższe zajęcia:
TEMAT: Czym jest realizm i surrealizm i dlaczego współcześni malarze malują czasem, jak małe dzieci.
TECHNIKA: Szycie baranków, nie do końca realistycznych.
Dla kogo: dzieci w wieku 9 - 15 lat
Koszt: 120 zł / mc lub 35 zł / spotkanie

SAY IT IN ENGLISH - czwartki godzina 17.00
Nauka języka jest najbardziej efektywna, kiedy sprawia radość. Stąd zamiast tradycyjnej lekcji proponujemy twórcze zabawy z gliną i innymi materiałami plastycznymi.
Najbliższe zajęcia:
TEMAT: Easter in Poland
TECHNIKA: Lepienie baranków z gliny
Dla kogo: dzieci w wieku 4 - 8 lat
Koszt: 120 zł / mc lub 35 zł / spotkanie

WAKACYJNY PLENER DLA DZIECI - ZAPISY ROZPOCZĘTE

Arete_oboz_dla_dzieci_2013
NIEKOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA - PLENER DLA DZIECI
TERMINY:
1. od 30 czerwca do 10 lipca,
dla dzieci w wieku: 9 – 14 lat
cena: 1390,00 pln
2. od 18 sierpnia do 24 sierpnia,
dla dzieci w wieku: 5 – 10 lat
cena: 1050,00 pln
3. od 24 sierpnia do 30 sierpnia,
dla dzieci w wieku: 5 – 10 lat
cena: 1050,00 pln

10% rabatu dla rodzeństwa i uczestników stałych zajęć w pracowni
Ilość miejsc ograniczona – prosimy o rezerwację.
Zaliczka w wysokości 30%, wpłaty do 20 kwietnia br.

CENA ZAWIERA: transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie, pełne wyżywienie (1 i 2 śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, napoje bez ograniczeń), warsztaty plastyczne i animacje, opiekę.
Więcej szczegółów prześlemy osobom zainteresowanym.

CO, JAK, DLACZEGO?

WARSZTATY RODZINNE

Arete_warsztaty_wielkanocne
WARSZTATY WIELKANOCNE
sobota 9 marca godzina 16.00 - spotkanie 1
Tematem warsztatów będą oczywiście Święta Wielkanocne. Na przykładzie dzieł malarskich przyjrzymy się symbolom Wielkiejnocy i zastanowimy się, skąd na stole Wielkanocnym wziął się kurczak i zając. Dowiemy się, co to jest realizm i symbolizm i jakie tajemnice kryją w sobie dzieła mistrzów. A po krótkim wykładzie z pokazem slajdów, zainspirowani dziełami sztuki ulepimy baranki i kurki z gliny.

sobota 23 marca godzina 16.00 - spotkanie 2
Będziemy przygotowywać tradycyjne polskie palmy z trzciny, bazi, gałązek sosny i bukszpanu, ozdabiane kolorowymi kwiatami z bibuły. Warsztaty poprzedzone zostaną krótka opowieścią o tym, co znaczą materiały użyte do palmy i jakie wierzenia są z nimi związane. W drugiej części warsztatów poszkliwimy lub pomalujemy baranki zrobione w trakcie warsztatów 9 marca.

cena biletu: 1 os dorosła + 1 dziecko = 40,00 zł
(kolejna osoba dorosła 15,00 zł, kolejne dziecko 10,00 zł)

ilość miejsc ograniczona
rezerwacja biletów: info@arete-pracownia.pl

WIOSENNE NOWALIJKI W PRACOWNI

Arete_nowe_zajęcia_dla_dzieci

CO, JAK, DLACZEGO??? - środy godz. 17.00 - 18.30
6 i 20 marca – CHEMIA: ZAPACHY I KRYSZTAŁY
13 i 27 marca – MATEMAGICY: SPOTKANIA Z MATEMATYKĄ - nowy cykl zajęć
Jakie prawa rządzą w grach logicznych i strategicznych? Gry i zabawy towarzyszyły człowiekowi od zarania dziejów. Każda gra wyzwala emocje i każdy chce wygrać. W wielu przypadkach wynik gry zależy wyłącznie od szczęścia, ale w wielu grach istnieją strategie prowadzące do zwycięstwa. Istotą poszukiwania strategii zwycięstwa jest znalezienie odpowiedniego matematycznego algorytmu, który zapewni zwycięstwo.
Dla kogo: dzieci w wieku 6 - 12 lat
Koszt: 120 zł / cykl

--------------------------------------------------------------------------------
RYSUNEK - poniedziałki godz. 17.30 - 19.00
Systematyczne, konsekwentne poznawania technik rysunkowych i wypracowywanie własnego charakteru konturu i szrafu. Koszt: 160 zł / cykl 4 zajęć
--------------------------------------------------------------------------------
RPG - poniedziałki godz. 16.30 - 18.00
Fabularna gra przygodowa; jako kontynuacja zajęć rozpoczętych podczas półkolonii. Kto nie marzy o przeżyciu niezapomnianej przygody? Zwiedzaniu niesamowitych i fantastycznych krain? Okryciu się chwałą czy zdobyciu skarbu? twoje dziecko może spełnić te marzenia podczas gier RPG. To wspaniała zabawa, pobudzająca kreatywność i wyobraźnię. Rozwija także umiejętności interpersonalne, kooperacyjne oraz rozwiązywania problemów.
Dla kogo: dzieci w wieku 7 - 12 lat
Koszt: 80 zł / cykl
--------------------------------------------------------------------------------
MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA W GRUPACH:

CERAMIKA DLA NAJMŁODSZYCH - poniedziałki godz. 17.00 - 18.30
Lepienie z gliny rozwija umiejętności manualne dziecka, uczy świadomego uczestnictwa w procesie twórczym i daje niezwykłą satysfakcję z poczucia tworzenia. W najbliższym czasie: jak ulepić elfa lub krasnoludka, lustereczko powiedz przecie, skarbonka i wiele innych.
Dla kogo: dzieci w wieku 3 - 7 lat
koszt: 120 zł / mc lub 35 zł / spotkanie
--------------------------------------------------------------------------------
CERAMIKA DLA TROCHĘ STARSZYCH - wtorki godz. 17.00 - 18.30
Zajęcia na których łączymy zabawę z gliną z nauką o sztuce i czasem bardzo poważnymi projektami ceramicznymi, umacniają w dzieciach wiarę we własne możliwości i pozwalają na twórczą ekspresję. Ponadto kształtują i rozwijają umiejętności manualne i wyobraźnię. W najbliższym czasie: 1/8 człowieka i i inne ułamki czyli próba ulepienia człowieka, konstrukcje z płatów gliny, kwiatki - rabatki czyli donice i małe doniczki.
Dla kogo: dzieci w wieku 5 - 10 lat
Koszt: 120 zł / mc lub 35 zł / spotkanie

--------------------------------------------------------------------------------
BYŁA SOBIE SZTUKA - czwartki godz. 17.00 - 18.30
Warsztaty plastyczne inspirowane historią sztuki od malowideł jaskiniowych po surrealizm i pop-art. Każde zajęcia poprzedzone są opowieścią o sztuce z przybliżeniem tła historycznego.
Najbliższe tematy: Dla kogo: dzieci w wieku 9 - 15 lat
Koszt: 120 zł / mc lub 35 zł / spotkanie
--------------------------------------------------------------------------------
SAY IT IN ENGLISH - czwartki godz. 17.00 - 18.30 Nauka języka jest najbardziej efektywna, kiedy sprawia radość. Stąd zamiast tradycyjnej lekcji proponujemy twórcze zabawy z gliną i innymi materiałami plastycznymi.
Przykładowe tematy: Dla kogo: dzieci w wieku 4 - 8 lat Koszt: 120 zł / mc lub 35 zł / spotkanie
LUTY 2013

WARSZTATY RODZINNE

Arete_warsztaty_rodzinne_ceramiczne_mydelniczki
ŁAZIENKOWY DESIGN - sobota 23 lutego godzina 16.00
Jeśli Wasze maluchy uwielbiają bawić się w błocie, moczyć w kałużach, robić babki z piasku i lepić figurki z ciastoliny, jeśli Wasze starsze Dzieci mają artystyczne pasje, jeśli lubicie wspólnie z Dziećmi coś tworzyć, kochacie ładne i niepowtarzalne przedmioty - to te WARSZTATY RODZINNE są właśnie dla Was. Zapraszamy na warsztaty ceramiczne, na których ulepimy z gliny mydelniczki, wieszaczki i inne przedmioty do naszych łazienek. Na kolejnych warsztatach w marcu będzie można wykończyć zrobione prace, pokrywając je szkliwem. Gorąco zapraszamy.

cena biletu: 1 os dorosła + 1 dziecko = 40,00 zł
(kolejna osoba dorosła 15,00 zł, kolejne dziecko 10,00 zł)
ilość miejsc ograniczona
rezerwacja biletów: info@arete-pracownia.pl

CO, JAK, DLACZEGO???

Arete_Pracownia_zajęcia_chemiczne_dla_Dzieci
JAK ZROBIĆ SZTUCZNĄ KREW??? czyli kolory w chemii - środa 20 lutego godzina 17.00
Na zajęciach mangan i jego kolory, pięć barw jednego roztworu, ciecz trójkolorowa, barwienie płomienia i sztuczna krew.

Arete_chemia_zloto
WYPRAWA PO ZŁOTO...CHEMIKÓW czyli czyli jak zrobić parowóz i złoto w probówce? - środa 13 lutego godzina 17.00
Na zajęciach: chemia roztworów i eksperymenty z płomieniami, oraz złoto chemików, płonący koktajl i chemiczny parowóz.

Arete_Co_jak_dlaczego_chemi
JAK POWSTAJĄ BŁĘDNE OGNIKI? czyli chemik nie daje się zwieść na manowce - środa 6 lutego godzina 17.00
Dzieci lubią dziwne, niewyjaśnione historie i zagadkowe zjawiska. Działania i zdarzenia, których pozornie nie da się wytłumaczyć. Proponujemy zajęcia pełne są takich zjawisk, pokazujące, co się za nimi kryje i przekazujące wiedzę na temat chemii. Będziemy zajmować się takimi tematami, jak doświadczenia w ciemności, kolory i zapachy w chemii, pirotechnika i reakcje metali. Wspaniały wstęp do poważnej nauki.

Na najbliższych zajęciach poznanie tablicy Mendelejwa, pokaz "żywej tablicy pierwiastków", podstawowe reakcje wody z metalami, srebrne lustro, bagienne ogniki i szczekające pieski.

Zajęcia prowadzone we współpracy z Kołem Chemików Politechniki Krakowskiej.

zapisy: info@arete-pracownia.pl
ilość miejsc ograniczona
1 spotkanie - 35 zł abonament 8 spotkań + 1 gratis * - 240 zł
* do wyboru spośród innych proponowanych przez pracownię zajęć dla tej samej grupy wiekowej

SPEKTAKL DLA DZIECI

Arete_spektakl_dla_Dzieci_tymoteusz
TYMOTEUSZ WŚRÓD PTAKÓW - niedziela 17 lutego godzina 11.00

Mały niedźwiadek Tymoteusz znajduje w lesie kukułcze jajo. Postanawia zastąpić mu mamę i ukołysać do snu. Chce sam wysiedzieć porzucone, przez nikogo nie chciane jajko. Najpierw jednak musi przekonać do tego pomysłu tatę niedźwiedzia, który oburzony naruszeniem pradawnej tradycji kategorycznie odmawia - nie wypada przecież niedźwiedziowi, władcy lasu, wysiadywać jajek i w ten sposób narażać się na pośmiewisko. Na dodatek w lesie grasuje zła i podstępna lisica... Jak poradzi sobie Tymoteusz, kiedy zawiodą nawet zawodowi "wysiadywacze"? Cóż, miś na pewno znajdzie jakiś sposób, choć nie bez udziału zakłopotanego taty.
Spektakl lalkowy (sycylijki) doskonale grany przez młodych aktorów Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Ogromnym atutem przedstawienia są pięknie zaśpiewane piosenki i dowcip, który z pewnością przypadnie do gustu nawet dorosłej widowni.

cena biletu: 15 zł
rezerwacje:info@arete-pracownia.pl

WARSZTATY RODZINNE


ZAPUSTY - sobota 9 lutego godzina 16.00
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach WARSZTATÓW RODZINNYCH.
Tym razem będzie to RODZINNY BAL KARNAWAŁOWY

Zapusty (staropolska nazwa karnawału) wypełniają czas między Tłustym Czwartkiem a Środą Popielcową. Od dawien dawna spędzano go na wystawnych ucztach i kostiumowych balach zwanych redutami, na wieczorkach tanecznych, maskaradach, pochodach przebierańców i kuligach z pochodniami. Weselono się, raczono różnymi przysmakami i przede wszystkim tańczono, tak że zgodnie ze słowami krakowskiej przyśpiewki: „Szły wiechcie z butów i drzazgi z podłogi". Tańce trwały przez całe noce do białego rana, czego echa przetrwały w znanej do dziś piosence pt.: "Jeszcze jeden mazur dzisiaj, choć poranek świta". Oprócz mazura w modzie był wówczas polonez, polka, klepany i inne.

Nawiązując do dawnych tradycji zapraszamy na „Zapusty" wszystkich królów i królowe, damy i rycerzy, wszystkie smoki i postaci z tradycyjnego pochodu przebierańców: diabły, anioły, koniki, koziołki itp. A także wszystkich innych przebierańców (dla tych, którzy nie będą mieli stroju przygotowane będzie przebranie). Będziemy tańczyć, raczyć się zapustnymi przysmakami i podziwiać parę tancerzy w pokazie tradycyjnych ludowych tańców.

Bal poprowadzą:
Marta Pietruszka /tancerka niezależna, choreograf i nauczyciel tańca współczesnego/
oraz tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiacy

Pięknie zapraszamy!

cena biletu: 1 os dorosła + 1 dziecko = 40,00 zł
(kolejna osoba dorosła 15,00 zł, kolejne dziecko 10,00 zł)
ilość miejsc ograniczona
rezerwacja biletów: info@arete-pracownia.pl
STYCZEŃ 2013

CO, JAK, DLACZEGO???

arete_eksperymenty_w_ciemności Arete_warsztaty_chemiczne

PÓŁKOLONIE DLA DZIECI

Arete_półkolonie_dla_dzieci
Kolejny raz mierzymy się z próbą pokazania Dzieciom, że książki to najbardziej magiczne przedmioty na świecie. Poprzednim razem się udało. Wielu z uczestników przeczytało wszystkie części “Ulyssesa Moora”. Nie na darmo, sam główny bohater, zostawiał nam zagadki do rozwiązania na strychu, w piwnicach, na statku zacumowanym na Wiśle, w Muzeum Archeologicznym czy Muzeum Inżynierii Miejskiej. Co wydarzy się tym razem? Zobaczymy.

Serdecznie zapraszamy na
PÓŁKOLONIE Z KSIĄŻKĄ: EKSPEDYCJA DO ŚRÓDZIEMIA
Zapraszamy Dzieci w wieku od 6 do 12 lat w godzinach od 8.30 do 16.30
więcej >>>

SPEKTAKL DLA DZIECI

Arete_spektakl_dla_dzieci_Pan_Piorko
Historie zimowe - niedziela 6 stycznia godz. 11.00
TEATR FIGUR
Pan Piórko i jego magiczna Szafa zapraszają w niezwykłą po­dróż w świat wyobraźni. Tematem spektaklu będzie tym razem zima. Wspólnie z bohaterami odkryjemy m.in. w co należy się ubrać, kiedy jest nam zimno, w co można bawić się na śniegu, jakie sporty można uprawiać w zimie i jak wyleczyć się z zimowego przeziębienia. W spektaklu wykorzystano różne formy teatralne: animację przedmiotu, pantomimę, teatr cieni.

Scenariusz i reżyseria: Mateusz Przyłęcki
Obsada: Tadeusz Dylawerski, Agnieszka Kolanowska
Konsultacje: Danusia 9 lat, Natalia 9 lat, Alexandra 7 lat,
Zuzanna 7 lat, Marcin 7 lat, Michał 7 lat,
Marcin 5 lat, Nataszka 4 lata, Mati 3 lata

cena biletu: 15 zł
rezerwacje:info@arete-pracownia.pl
GRUDZIEŃ

SYLWESTER DLA DZIECI

SPEKTAKL DLA DZIECI

arete_spektakl_jas_i_małgosia
JAŚ I MAŁGOSIA - niedziela 16 grudnia godzina 11.00
wg Jana Brzechwy
występują: Grażyna Czajkowska, Adam Kwapisz

”Posłuchajcie, oto bajka,
Stara bajka-samograjka,
Ale dla was, daję słowo,
Wymyśliłem ją na nowo.
Jeśli nie znacie jej, to poznacie.
A było tak...”
“Jaś i Małgosia” w wersji Jan Brzechwy to prawdziwa “samograjka”, a w wykonaniu aktorów Teatru Balbina to “samograjka” przepięknie zagrana i zaśpiewana. Ta precyzyjnie przygotowana “miniatura” z użyciem małego parawanu i pacynek, to wspaniała zabawa nie tylko dla najmłodszych.

cena biletu: 12 zł
ilość miejsc ograniczona
rezerwacja biletów: info@arete-pracownia.pl

ZIMA W PRACOWNI

arete_warsztaty_rodzinne_półkolonie_sylwester_dla_dzieci

WARSZTATY ŚWATECZNE DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

zapisy do końca listopada

CO, JAK I DLACZEGO?


CHEMIA W KUCHNI
Jak wykorzystać produkty spożywcze w doświadczeniach oraz co robi chemia w naszym jedzeniu?
21 i 28 listopada godz. 17.00


W programie zajęć między innymi: węże faraona, zegar jodowy, sztuczna krew, Na2CO3 + folia aluminiowa, atrament niewidzialny – różne rodzaje, wykrywanie białka w pożywieniu, ziemniak tłusty i chudy czyli osmoza, mleko - mieszanina dwufazowa, wulkany spożywcze, pieprz uciekający przed płynem do mycia naczyńkwasy organiczne + minerały oraz zastosowanie chemii w przemyśle spożywczym

prowadzenie: NAUKOWE KOŁO CHEMIKÓW UJ
czas trwania: 1,5 h
zapisy: info@arete-pracownia.pl
ilość miejsc ograniczona

koszt:
1 spotkanie - 35 zł
abonament na warsztaty "Co, jak i dlaczego?" 2 mc - 8 spotkań + 1 gratis * - 240 zł
* do wyboru spośród innych proponowanych przez pracownię zajęć dla tej samej grupy wiekowej
LISTOPAD

SPEKTAKL DLA DZIECISŁOŃ TRĄBALSKI I JEGO GOŚCIE - niedziela 18 listopada godzina 11.00
Spektakl grany na różnych scenach od wielu lat, nieodmiennie cieszy się ogromną popularnością wśród Dzieci i Rodziców. Na scenie pojawią się bohaterowie szczęśliwego i radosnego dzieciństwa: Słoń Trąbalski, Katarzyna, Słowik, Żaba, Sum, Biedronka i Żuk oraz inni. Spektakl interaktywny z udziałem Dzieci - aktorkom w inscenizacji pomogą sami Widzowie, którzy zaproszeni na scenę i przebrani w kostiumy, staną się na chwilę artystami, oklaskiwanymi gromkimi brawami przez dumnych Rodziców. Zabawne widowisko w ciekawej muzycznej oprawie, z dużą ilością kostiumowych "przebieranek" i zabawnych rekwizytów, w niezwykle atrakcyjny sposób prezentują klasykę polskiej literatury dla dzieci.

Scenariusz i reżyseria: Marek Pyś.
Występują: Magdalena Rutkowska i Lucyna Rutkowska

cena biletu: 12 zł
ilość miejsc ograniczona
rezerwacja biletów: info@arete-pracownia.pl

ŚWIĄTECZNA MANUFAKTURA

arete_warsztaty_była-sobie_sztuka

BYŁA SOBIE SZTUKA - w każdy czwartek o godzinie 17.00
W najbliższe czwartki ŚWIĄTECZNA MANUFAKTURA
Poznajemy znane i mniej znane przedstawienia aniołów w sztuce oraz wykonujemy anioły różnymi technikami(ceramika, szycie i inne). Serdecznie zapraszamy Dzieci w wieku 7 – 12 lat.

Jakie tajemnice kryły egipskie piramidy? Czy starożytni nosili koturny? Czym jest kanon, a czym mozaika? Czy anioły zawsze musiały być piękne? Co wspólnego ma pop art z muzyką pop? Podczas zajęć „Była sobie sztuka” odkrywamy te i wiele innych tajemnic ze świata sztuki. Uczymy się także wykonywać mozaiki, ikony, kolaże, decoupage, batiki. Malujemy, lepimy, rzeźbimy, szyjemy, pleciemy, wiążemy supełki i kokardki.

CO, JAK I DLACZEGO?

Arete_co_jak_i_dlaczego

JAK ZDOBYĆ ZAMEK?
Średniowieczne podróże z Sir Camelotem i jego dzielnym rumakiem Krzysztofem

zajęcia konstruktorskie
7 i 11 listopada godz. 17.00


prowadzenie: Marceli Łasocha, architekt
czas trwania: 1,5 h
zapisy: info@arete-pracownia.pl
ilość miejsc ograniczona

koszt:
1 spotkanie - 35 zł
abonament 2 mc 8 spotkań + 1 gratis * - 240 zł
* do wyboru spośród innych proponowanych przez pracownię zajęć dla tej samej grupy wiekowej
wcześniejsze wydarzenia->->
e-mail: info@arete-pracownia.pl
telefon: 666 111 120