LATO 2015 r - PÓŁKOLONIE DLA DZIECI

WAKACYJNE EKSPEDYCJE


Wakacje z książką??? Tak! Od lat przekonujemy, że czytanie to wielka przygoda. Książka jest dla nas punktem wyjścia, magicznymi wrotami, za którymi wszystko się zaczyna. Przygoda, tajemnica, wyprawa w niezwykłe miejsca naszego miasta, warsztaty i zabawy, w tym te najwyklejsze, podwórkowe, jak gra w gumę, skakanka, klasy, które dzieci uwielbiają. Czytając i bawiąc się z dziećmi ćwiczymy kreatywne myślenie oraz zdolności manualne, uczymy myślenia przestrzennego i kompozycyjnego, życia w grupie i szacunku do innych. Celem jest zabawa, a tak przy okazji, niezauważalnie :) dzieci poznają świat i naukę.

EKSPEDYCJA W GŁĄB KSIĄŻEK Z SERII "Ulysses Moore"
Pierdomenico Baccalario, Firma Księgarska Olesiejuk)

DLA KOGO: dzieci w wieku 6 - 15 l

KIEDY:
1. 29.06.2015 – 03.07.2015
2. 6.07.2015 – 10.07.2015
3. 13.07.2015 - 17.07.2015
4. 10.08.2015 - 14.08.2015
5. 17.08.2015 - 21.08.2015
6. 24.08.2015 - 28.08.2015

od godz. 8.30 do 16.30

CENA: 440 zł / tydzień

CENA DLA STAŁYCH KLIENTÓW I RODZEŃSTW: 400 zł / tydzień

PROGRAM:
"Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech - poprowadzi na dół." - Ulysses Moore.
Troje dzieci, Jason, Julia i Rick, rozkochanych w przygodzie. Willa Argo nad urwiskiem, wysoko nad morzem, z tajemniczymi pokojami. Drzwi ukryte za szafą, zamknięte na cztery spusty, niedające się otworzyć. Ale dzieci za wszelką cenę chcą je otworzyć... W ten sposób rozpoczyna się wielka podróż w czasie i przestrzeni. Ekspedycja w głąb najbardziej tajemniczych zakątków willi, miasteczka i wybrzeża aż do ... Starożytnego Egiptu.

Śladami bohaterów książki ruszymy na naszą ekspedycję, żeby sprawdzić, jakie tajemnice skrywa nasza stara kamienica i okoliczne ulice, co czai się za rogiem i które drzwi otworzą znalezione przez nas klucze. I może znajdziemy własne Wrota Czasu? Czeka nas wiele przygód, tajemnic, szyfrów i zagadek do rozwiązania.

A przy okazji, tak mimochodem ;) poznamy nieco zapomniane języki, dowiemy się, co to jest Dysk z Fajstos i pismo demotyczne, czym różni się papirus od pergaminu i kto pisał książki na glinianych tabliczkach.
Zwiedzimy ciekawe zakątki naszego miasta, poszukamy niezwykłych domów i kamienic,, odwiedzimy muzea i krakowskie parki. Zapraszamy serdecznie na kolejną przygodę - razem sprawimy, że książki zaczną żyć nowym życiem, a my staniemy na chwilę twarzą w twarz z ich bohaterami.

  • codzienne głośne czytanie książki,
  • warsztaty plastyczne, zabawy oraz gry inspirowane książką,
  • łamigłówki, szyfry, zagadki, śledztwo, tajemnice do rozwikłania,
  • gry i zabawy w parkach, moczenie się w fontannach i inne szalone pomysły
  • wycieczki po mieście, wizyty w muzeach
  • seanse filmowe
  • pyszne domowe posiłki w zaprzyjaźnionej restauracji.

CENA ZAWIERA:
- ubezpieczenie,
- posiłki: obiad i podwieczorek oraz napoje (śniadanie dzieci przynoszą ze sobą)
- warsztaty plastyczne i animacje,
- wycieczki,
- opiekę doświadczonych wychowawców.

Formularz głoszeniowy na półkolonie do pobrania